Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104
26.04.2014 / 16:36
Як приєднатись до газових мереж
З 1 січня 2013 року в Україні введена нова модель взаємовідносин між газорозподільними підприємствами та замовниками при виконанні приєднання об’єктів замовників до газових мереж.
Газозварювальні роботи при будівництві підземного газопроводу виконує служба експлуатації газових мереж Газозварювальні роботи при будівництві підземного газопроводу виконує служба експлуатації газових мереж ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

Приєднатися до газових мереж можна за однією зі схем:
- стандартне приєднання;
- нестандартне приєднання.
Послуга «Стандартне приєднання» введена відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій» і повністю регламентується і контролюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ).

Як отримати послугу «Стандартне приєднання»

Стандартне приєднання Стандартне приєднання ПАТ "Запоріжгаз"

Послугою «Стандартне приєднання» може скористатися споживач, якщо потужність його об’єкту газоспоживання не перевищує 16 куб. м газу на годину і відстань від точки забезпечення* потужності до точки приєднання** не перевищує 10 м у міській та 25 м у сільській місцевостях.

Для отримання послуги зі «Стандартного приєднання» замовнику необхідно:

  • звернутися до відділу організації обслуговування клієнтів («Єдине вікно») ПАТ «Запоріжгаз» Вашого району за адресою, яку можна знайти в розділі «Наші служби»;
  • написати відповідну заяву (зразок заяви можна завантажити нижче);
  • заповнити опитувальний лист (зразок опитувального листа можна завантажити нижче) щодо технічних характеристик об’єкта системи газоспоживання;
  • надати документи (копії), що підтверджують право власності чи право користування замовника на землю чи об’єкт газоспоживання, інші документи, які необхідні для надання послуги.

Якщо об’єкт газоспоживання підпадає під умови для надання послуги зі «Стандартного приєднання», газорозподільне підприємство протягом 15 днів підписує з замовником Договір на приєднання до газових мереж.
Вартість послуги встановлюється НКРЕ для конкретної області чи міста. Вартість послуги для Запорізької області Ви можете знайти у розділі «Вартість наших послуг».
Законодавчо встановлено, що газорозподільне підприємство має здійснити весь комплекс робіт з приєднання до газових мереж за схемою «Стандартне приєднання» протягом 90 днів.

Для пуску газу на об’єкт після надання послуги «Стандартного приєднання», замовнику необхідно:

  • провести комплекс робіт з газифікації власної території та приміщень, як це можна зробити читайте в розділі «Прокласти мережі».
  • отримати акт розмежування балансової належності газопроводів;
  • укласти договір на постачання природного газу з гарантованим постачальником.

Після проведення всіх робіт і укладення відповідного договору, ПАТ «Запоріжгаз» здійснює пуск газу на об’єкт.

Як отримати послугу «Нестандартне приєднання»

Підключення до газових мереж

Довідка