Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Прес-релізи

07.10.2015 / 11:02

У Запорізькій області 11% жителів мають борги за газ

Станом на 1 вересня 2015 рівень оплати за спожитий газ жителями Запорізької області склав 89%. Найнижчий показник розрахунків зафіксований у Запоріжжі. За цей період 78% жителів обласного центру розрахувалися за газ. Більш дисципліновано платять за блакитне паливо мешканці районів. Рівень оплат на територіях регіону становить 99%.

З січня по вересень 2015 року борг жителів Запорізької області за спожитий газ зріс на 29,6 млн. грн. Темп приросту боргів за газ збільшився відразу після набуття чинності нових цін на блакитне паливо. З 1 квітня 2015 ціни на газ в Україні зросли практично в 6 разів. І це на тлі падіння рівня життя запорожців. За даними обласного управління статистики в Запорізькій області, реальні доходи запорожців у 2015 році з урахуванням цінового фактора впали на 3%, а індекс споживчих цін у регіоні виріс на 37,7%.

Низький рівень платоспроможності населення привів до нарощування боргів за спожите паливо. Якщо раніше в літні місяці запорожці активно погашали борги за газ, то у 2015 році з червня по серпень порівняно з таким же періодом 2014 року рівень розрахунків запорожців за спожитий газ впав практично на 54%. 

«Різке зростання тарифів на газ, очікування призначення субсидій та підтвердження права на пільги великій кількості громадян - все це негативно позначилося на рівні платежів населення. Останнім часом також намічається чітка тенденція до зниження споживання газу. За 8 місяців 2015 року падіння обсягів споживання газу населенням Запорізької області у порівнянні з відповідним періодом 2014 року склало 14%. У сукупності ці проблеми різко негативно відбиваються на фінансовому стані підприємства,» - говорить в.о. заступника голови з постачання та обліку газу ПАТ «Запоріжгаз» Антон Кій. 

Для повернення боргів ПАТ «Запоржгаз» веде активну позовну роботу. За період з січня по вересень 2015 року юристами підприємства було подано більше 3,3 тис. позовів до суду про стягнення заборгованості відносно жителів області на суму 5,6 млн. грн. Сума отриманих платежів за результатами розгляду позовних заяв ПАТ «Запоріжгаз» за цей період з урахуванням поданих позовів всіх періодів склала 4 млн. грн. 

З початком нового опалювального сезону обсяги спожитого газу населенням будуть зростати. Щоб не накопичувати борги за паливо, фахівці ПАТ «Запоріжгаз» радять споживачам вчасно звертатися в управління соціального захисту за місцем проживання для оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Довідка:

Основною сферою діяльності ПАТ «Запоріжгаз» є транспортування природного газу. ПАТ «Запоріжгаз» експлуатує близько 10 тис. км газопроводів. Щорічно компанія транспортує більше одного мільярда кубометрів природного газу. Компанія поставляє газ 480 тис. сім'ям міста та області, 426 промисловим підприємствам.

 

Джерело:
 
  • Фахівець зі зв’язків з громадськістю:
    Асютіна Ліна Олександрівна
    Тел.: +380 61 222 74 78
    E-mail: press@zpgas.com.ua