Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Пресрелізи

01.07.2016 / 13:35

У «Запоріжгазу» дефіцит коштів для обслуговування газорозподілу через діючу систему субсидій

Близько 60% виставлених рахунків за спожитий населенням газ в Запорізькій області погашається субсидіями.

Фактично це оформляється міжбюджетними протокольними заліками, через що у «Запоріжгазу» немає «живих» грошей. В результаті компанія може не  оплатити не тільки капітальні витрати (ремонти і розвиток газорозподільної мережі), а й свої зобов'язання перед працівниками та бюджетом.

 У Запорізькій області субсидією на оплату газу вже користується більше 35% сімей. Нова система субсидування дозволяє споживачам Запорізької області отримувати соцзахист, який в середньому в півтора-два рази перевищує реальні потреби споживача. До того ж значна частина пільговиків-субсідіантів не платить навіть розрахований управліннями соцзахисту обов'язковий платіж, який вказаний у квитанції на оплату за газ окремим рядком. Крім того, система стимулює споживачів до надмірного використання газу. За 5 місяців цього року населення в Запорізькій області спожило понад 190 млн. куб.м. газу. Дії Кабміну стимулюють таке нерозумне використання палива: постанова №319 від 27 квітня чітко вказує, що тільки частина надмірно нарахованої органами соцзахисту субсидії - а саме еквівалент в 100 куб.м - буде врахована в рахунок майбутніх платежів за газ. Решта Кабмін наказує повернути в бюджет. Тобто виявляється краще спалити більше газу, ніж економити його.

«Частка нарахованих субсидій на сьогодні становить 59,8% від загальної суми витрат нашої компанії. А щоб ліквідувати аварійну ситуацію, відремонтувати газопроводи, придбати лічильник і безкоштовно встановити його споживачеві потрібні "живі" гроші. Але субсидія цього не забезпечує плюс цими "паперовими зарахуваннями" неможливо платити податки і обов'язкові платежі в бюджет ", - повідомив заступник голови правління з фінансово-економічних питань ПАТ " Запоріжгаз» Володимир Глушок.

Для компанії така ситуація загрожує втратою платоспроможності, так як грошова оплата послуг транспортування газу скорочується за рахунок приросту паперових заліків по субсидіях.

Також гострим питанням сьогодні є виплата заробітної плати співробітникам ПАТ «Запоріжгаз», що ставить під загрозу виконання зобов'язань перед споживачами - забезпечення безпечного і безаварійного газопостачання області

Вже пораховано, що в прийдешній опалювальних сезон через підвищення вартості житлово-комунальних послуг кількість сімей, які претендують на оформлення субсидій збільшиться в Запорізькому регіоні в середньому на 100 тисяч.

 Довідка: ПАТ «Запоріжгаз» - підприємство, що забезпечує безперебійну поставку і транспортування природного газу в місті Запоріжжя і області (крім м Мелітополь) всім категоріям споживачів. Підприємство забезпечує природним газом 422 промислових підприємства, понад 3 тис. об'єктів комунально-побутової сфери. Споживачами компанії є близько 500 тис. сімей м. Запоріжжя та області. ПАТ «Запоріжгаз» є великим платником податків, щорічно компанія перераховує до бюджетів різних рівнів більш 109,1 млн. грн.

Джерело:
 
  • Начальник управління зовнішніх комунікацій
    Галустова Наталія Віталіївна
    Тел.: +380 61 222 74 78
    E-mail: press@zpgas.com.ua