Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Прес-релізи

06.06.2016 / 10:31

ПАТ «Запоріжгаз» в 2016 році встановить більш 2 тис. будинкових лічильників газу.

У інвестпрограми компанії на цей рік для установки загальнобудинкових приладів обліку газу передбачено майже 50 млн. грн. Фінансування робіт з оснащення лічильниками газу відбувається за рахунок тарифної виручки ПАТ «Запоріжгаз».

Ініціатором встановлення будинкових лічильників газу є Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Монтаж лічильників є основним напрямком інвестпрограми «Запоріжгазу», адже законодавство зобов'язує газові компанії до 1 січня 2018 року повністю перевести житловий фонд на комерційний облік енергоресурсу.

 

Забезпечення  обліку газу за допомогою  будинкових лічильників менш затратно в порівнянні з установкою приладів обліку в кожну квартиру. Наприклад, щоб облаштувати 150 квартир багатоповерхового будинку індивідуальними лічильниками газу потрібно 350- 400 тисяч гривень, а монтаж 1 будинкового приладу обліку газу  коштує всього  50 тис. гривень. Якщо споживачі відмовляться від установки будинкового лічильника, то відповідно до Кодексу газорозподільних систем, нарахування за спожитий газ будуть здійснюватися відповідно до граничних обсягів споживання, які встановлені цим кодексом:

 при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 9,8 куб. метрів на одну людину в місяць (замість 4,4 куб. метрів)

 при наявності газової плити при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 18,3 куб. метрів на одну людину в місяць (замість 7,1 куб. метрів).

«Якщо до 1 січня 2018 року такі споживачі  не погодяться на установку безкоштовного лічильника, або не встановлять лічильник за свій рахунок, поставка природного газу їм буде припинена», - сказав заступник голови правління з комерційної діяльності та обслуговування клієнтів «Запоріжгазу» Ігор Іваненко.

Встановлення будинкових приладів обліку дозволить користувачам платити тільки за спожитий обсяг газу, і не залежати від будь-яких змін норм споживання, встановлених державою. Рахунки на оплату газу після встановлення  будинкового лічильника формуються виходячи із загального обсягу спожитого газу всіма мешканцями будинку, за урахуванням обсягів газу, які використовуються в тих квартирах, де вже встановлені індивідуальні прилади обліку.

Терміни виконання робіт зі встановлення лічильників контролюються НКРЕКП. Крім того, місцеві органи влади проінформовані про необхідність сприяння газорозподільним підприємствам у виконанні цієї програми.

Джерело:
 
  • Фахівець зі зв’язків з громадськістю:
    Асютіна Ліна Олександрівна
    Тел.: +380 61 222 74 78
    E-mail: press@zpgas.com.ua