Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

02.05.2018 / 15:27

За останні п'ять років ПАТ «Запоріжгаз» в три рази збільшило інвестиції в модернізацію газових мереж.

У 2013 - 2017 роках ПАТ «Запоріжгаз» інвестувало в розвиток державних газорозподільних мереж 84 млн. гривень. У порівнянні з 2006-2012 роками обсяг фінансування зріс в три рази.
Заміна  обладнання ШРП на нове, сучасне, европейського виробника Заміна обладнання ШРП на нове, сучасне, европейського виробника ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

Протягом останніх п'яти років фахівцями «Запоріжгазу» замінено 151 км газопроводів, що перебувають у державній власності, реконструйовано 243 газорозподільних, шафових регуляторних пунктів і 993 засоби електрохімзахисту газопроводів. Всі інвестиції в держмайно здійснювалися за рахунок власних коштів ПАТ «Запоріжгаз».

Зараз в своїй роботі технічні фахівці компанії використовують сучасні матеріали та обладнання, новітні методи і технології. Одним з таких проектів стала заміна газопроводів в місті Дніпрорудне, який довгий час користувався скрапленим газом.

«За час експлуатації система газопостачання скрапленого газу перебувала без активного захисту. У 2015 році наші фахівці виявили великі корозійні пошкодження труб, - каже Володимир Глушок, технічний директор ПАТ «Запоріжгаз». - За рахунок коштів компанії проведена заміна газопроводів і проведена комплексна реконструкція газорозподільного пункту, який на той момент експлуатувався 60 років. Обсяг інвестицій ПАТ «Запоріжгаз» склав 4 млн. грн. Об'єкти знаходяться у державній власності ».

Поліетиленові газопроводи, на відміну від сталевих, можуть експлуатуватися 100 років, мають значно довший термін експлуатації, а також виключають витрати на антикорозійний захист і відновлення ізоляційного покриття. Так само при реконструкції шафових регуляторних пунктів використовується обладнання європейських виробників, які є лідерами в даному сегменті.

Проте, значна частина газопроводів, що перебувають у державній власності, потребують капітального ремонту. На сьогоднішній день газова компанія розробила і направила на затвердження НКРЕКП План розвитку газорозподільних мереж на 2018 - 2027 рр. на загальну суму майже 1,2 млд. грн. У разі перегляду тарифу і його затвердження держрегулятором це позитивно вплине на розвиток і відновлення газорозподільних мереж, створення нових сервісів і якісного обслуговування людей.

Джерело: