Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

13.07.2017 / 15:34

З початку року ПАТ "Запоріжгаз" виявило більше тисячи випадків крадіжок газу

Через втручання в роботу лічильників і несанкційоновані підключення до системи газопостачання жителі Запорізької області завдали державі збитків на загальну суму понад 1,5 млн. грн.
Іде пошук газопроводу Іде пошук газопроводу ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

Для виявлення крадіжок газу фахівці ПАТ «Запоріжгаз» використовують сучасне обладнання, а також проводять аналіз споживання газу домоволодіннями. Це дозволило протягом 2017 року виявити вже більше тисячи випадків крадіжок газу споживачами, серед яких - втручання в роботу лічильника, для зменшення його показань, а також несанкційонованы врізки в газопроводи. Такі порушення не тільки завдають істотної матеріальної шкоди державі, а й загрожують здоров'ю і життю людей. Оскільки підключення споживачів до газопроводу зазвичай проводиться без технічних умов та з грубими порушеннями правил безпеки. Як наслідок, в місцях самовільних врізок можливо нещільне з'єднання труб, через що виникають витоки і накопичення газу, які можуть призвести до вибухів. Тому, з метою безпеки, ПАТ "Запоріжгаз" просить споживачів повідомляти про підозри або факти незаконних підключень по тел. (061) 239 94 15. Конфіденційність гарантується.

"У випадках виявлення крадіжок газу законодавство передбачає відшкодування споживачем завданих збитків. Залежно від розміру крадіжок, в кожному з виявлених випадків, сума компенсації може становити від 5 тис. оо 120 тис. грн. - говорить директор з безпеки ПАТ« Запоріжгаз » Віамін Мінгазов .

За виявленими фактами розкрадань газу фахівці компанії складають акти про порушення, проводять відключення споживачів від газу і стягують завдані державі збитки. Розмір компенсації розраховується відповідно до методики, передбаченої Кодексом газорозподільних систем і залежить від конкретного випадку, або це врізка в систему, або втручання в роботу лічильника. Крім донарахувань за завдані збитки, споживачу також необхідно буде оплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а в разі пошкодження лічильника - його вартість разом з установкою.

 

 

Джерело: