Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

10.09.2018 / 09:34

З початку 2018 року в компанії “Запоріжгаз” звільнилося 202 працівники

Через низький рівень заробітної плати підприємство залишають висококваліфіковані фахівці. Критична ситуація склалася через те, що досі не затверджений новий тариф на розподіл газу, в якому закладено розмір зарплати газовиків.
Майстер "Запоріжгазу" виконує перевірку нового обладнання ШРП Майстер "Запоріжгазу" виконує перевірку нового обладнання ШРП ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

Розмір середньої заробітної плати працівників ПАТ “Запоріжгаз” за перше півріччя 2018 року з урахуванням податків становить 7 200 грн. Для порівняння, в промисловому секторі області він значно вищий. Середня зарплата на промислових  підприємствах  області  становить більше 10 000 грн.

 «Основна частина працівників, які звільнились із компанії - майстри, що фактично обслуговують газові мережі. Вони безпосередньо крутять гайки, регулюють обладнання, виїжджають на аварійні виклики. Єдина причина великої плинності кадрів за два останні роки  - низька зарплата. Робітники хочуть заробляти для забезпечення своїх родин більше, шукають альтернативу на промислових підприємствах.  А на підготовку фахового працівника компанія витрачає чимало коштів і часу - мінімум 2 роки.” - говорить  технічний директор ПАТ “Запоріжгаз” Тетяна Бузовська.

 Джерелом фінансування витрат ПАТ «Запоріжгаз», в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу. При діючій ціні природного газу для населення в розмірі 6,96 грн. / куб. м компанія  в середньому отримує лише 51 копійку.

 Ця складова не змінювалася з 2016 року. На сьогоднішній день він тільки на 24% покриває необхідні витрати підприємства на забезпечення безаварійної роботи газових мереж і виплату заробітної плати працівникам. Таким чином, розмір заробітної плати, який би відповідав рівню оплати праці по енергетичній галузі, залежить від закладених в тарифі коштів.

 Профспілка працівників ПАТ "Запоріжгаз" звертається до НКРЕКП та уряду з вимогою передбачити в тарифі на розподіл газу ПАТ "Запоріжгаз" підвищення заробітних плат працівникам компанії до рівня, середнього по промисловості області. Враховуючи ступінь напруги в колективі, фахівці компанії можуть  масово залишити  робочі місця і вийти з протестами на вулиці.

 

Джерело: