Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

26.06.2020 / 15:11

Вартість доставки газу з 1 липня 2020 року 77 коп. за куб. метр

Як ми вже неодноразово повідомляли, згідно рішення НКРЕКП з липня змінилася вартість доставки газу.
Розділення рахунків за газ та його доставку - вимоги Закону України «Про ринок природного газу» та Третього енергетичного пакету Розділення рахунків за газ та його доставку - вимоги Закону України «Про ринок природного газу» та Третього енергетичного пакету ФОТО: 104.ua

Нагадаємо, з  початку 2020 року всі споживачі газу України отримують окремі рахунки: один за спожитий газ, другий – за послугу з його доставки. 24 грудня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила зміни, які стосуються споживачів газу.

Розділення рахунків за газ та його доставку - вимоги Закону України «Про ринок природного газу» та Третього енергетичного пакету

Таким чином, завершено анбандлінг на газовому ринку, тобто, відділення продажу газу (поставка) від його розподілу (доставка). Споживачі з січня отримуватимуть два різні рахунки: оплата за газ одній компанії, а за його доставку – іншій. Своїм рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучила плату за його доставку.

Окремі рахунки гарантують незалежність постачальників газу від операторів ГРМ – це запорука впровадження європейського газу. Таким чином, нарешті виконано закон «Про ринок природного газу», який був прийнятий в 2015 році та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена його продажу.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році.  Газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня.

Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так: сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Згідно з рішенням НКРЕКП з 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно для АТ «Запоріжгаз» встановлено тариф у розмірі 0, 66 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ). Із 1 липня 2020 року - в розмірі  0,77 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

Для прикладу: споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року 200 кубометрів газу. Чинний тариф на розподіл для АТ "Запоріжгаз" з 1 січня 2020 року становить 0,66 грн. за м куб. в місяць ( в т.ч. ПДВ). Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу: 200 куб. м * 0,66 / 12 міс. = 11 грн. Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача становить 11 грн. на місяць, а з 1 липня 12,83 грн.

Рахунки є в Особистому кабінеті на сайті 104.ua. Їх споживачі можуть оплатити онлайн.

Якщо клієнт АТ «Запоріжгаз» заощадив паливо та зменшив обсяги споживання газу, вже в наступному газовому році пропорційно цьому зменшується вартість доставки газу. Якщо у власника домоволодіння відсутня потреба в природному газі, а отже у послугах з його доставки і обслуговування мереж, споживач має право звернутись до АТ «Запоріжгаз» для від’єднання від газових мереж.

                                                           

 

Джерело: