Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

23.01.2017 / 14:31

В регіоні в минулому році сталося 5 нещасних випадків через порушення правил експлуатації газових приладів

Як повідомив головний інженер ПАТ "Запоріжгаз" Віталій Нестеренко, постраждали 4 особи та 3 загинули.
Круглий стіл в МНС області з питань безпеки за участю представників ПАТ "Запоріжгаз" Круглий стіл в МНС області з питань безпеки за участю представників ПАТ "Запоріжгаз" ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

 

 

Стався "хлопок" газоповітряної суміши в кухні квартири, внаслідок її загазованості. Як з'ясувалося, залишився відкритим кран газової плити, але при цьому люди не підпалили вогник.

В одному з випадків чоловік самовільно демонтував газову плиту в Оріхівському районі, через що в кухні стався вибух газоповітряної суміші.

У Бердянську чадним газом отруївся господар будинку. Чоловік загинув. Нещастя сталося через самовільне втручання абонента в конструкцію газового обладнання, а також порушення вимог безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів.

Ще двоє людей загинули в Оріхові через отруєння чадним газом. Там люди самовільно демонтували вентиляцію, а також порушували правила при використанні газової пічки.

Віталій Нестеренко розповів, що більшість людей помилково вважають,  якщо витяжка і газовий прилад мають різні канали, то це безпечно. І саме ця помилка може іноді коштувати життя. Наприклад, були випадки коли люди отруїлися чадним газом через електричної витяжки, встановленої в туалеті. На щастя, це отруєння було не смертельним.

Примусова електрична витяжка інтенсивно втягує повітря з приміщення в вентиляційний канал. Якщо в приміщенні щільно закриті двері і вікна і доступ свіжого повітря в приміщення обмежений, електрична витяжка може всмоктувати продукти згоряння з димового каналу газового приладу, тобто виникає процес зворотної тяги. Відпрацьовані гази замість видалення назовні надходять в приміщення.

Чадний газ - один з продуктів згорання – без кольору і не має запаху, тому його неможливо відчути. Якщо приміщення на 0,5% заповнене чадним газом, смерть людини настає через 30 хвилин, на 1% - через 2-3 хвилини. Втрата свідомості настає поступово і супроводжується таким занепадом сил, що навіть відчувши небезпеку, людина не може врятуватися.

При несправності газового обладнання необхідно викликати фахівців  ПАТ «Запоріжгаз» за телефоном: 15-81. При появі запаху газу потрібно телефонувати за номером: 104 аварійно-диспетчерська служба ПАТ «Запоріжгаз» працює цілодобово і безкоштовно ліквідує витік газу.

  

Джерело: