Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

21.09.2018 / 11:46

В 2018 році «Запоріжгаз» виявив понад 300 випадків крадіжок газу.

У цьому році через втручання в роботу лічильників і несанкціонованого підключення до системи газопостачання жителі Запорізької області завдали державі збитків на загальну суму 8 млн. грн. Це на 20% більше, ніж в 2017 році.
"Запоріжгаз" має сучасне обладнання для обстеження газопроводів "Запоріжгаз" має сучасне обладнання для обстеження газопроводів ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

У 2018 році фахівці «Запоріжгазу» виявили понад 300 випадків крадіжок газу споживачами. Найчастіше, мова йде про втручання в роботу лічильника, для зменшення його показань і несанкціонованих врізках в газопроводи. Для виявлення крадіжок газу фахівці ПАТ «Запоріжгаз» використовують сучасне обладнання, а також проводять аналіз споживання газу домогосподарствами.

 "У випадках виявлення крадіжок газу законодавство передбачає відшкодування споживачем завданих збитків. Залежно від розміру крадіжок, в кожному з виявлених випадків, сума компенсації може становити від 5 тис. до 120 тис. грн.», - говорить  головний інженер ПАТ «Запоріжгаз» Віталій Нестеренко.

 За фактами розкрадань газу фахівці компанії складають акти про порушення, проводять відключення споживачів від газопостачання і стягують завдані державі збитки. Розмір компенсації розраховується відповідно до методики, передбаченої Кодексом газорозподільних систем і залежить від конкретного випадку, або це врізка в газопровід, або втручання в роботу лічильника.

 Крім донарахувань за завдані збитки, споживачу також необхідно оплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а в разі пошкодження лічильника - його вартість разом з установкою. Крадіжки газу не тільки завдають матеріальної шкоди державі, а й створюють загрозу здоров'ю і життю оточуючих. Тому що самовільне втручання в газопроводи часто стає причиною витоку газу і може стати причиною вибуху.

 ПАТ "Запоріжгаз" просить споживачів повідомляти про підозри або факти незаконних підключень по тел. (061) 239 94 15. Конфіденційність гарантується.

Джерело: