Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

30.07.2019 / 10:58

У першому півріччі 2019 року в Запорізькому регіоні встановлено майже 10 тис. індивідуальних лічильників газу

З початку року на території ліцензійної діяльності АТ "Запоріжгаз" встановлено 9,3 тис. індивідуальних приладів обліку газу. Зараз лічильники газу мають 89,2% клієнтів компанії. На 01.07.2019 року лічильниками забезпечено 435 тис. домоволодінь споживачів компанії.
"Запоріжгаз" встановлює лічильники на кошти, які закладені в тарифі на розподіл "Запоріжгаз" встановлює лічильники на кошти, які закладені в тарифі на розподіл ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

У 2019 році НКРЕКП виділила в тарифі на розподіл природного газу 29,3 млн. грн. За ці кошти АТ «Запоріжгаз» встановить 14,8 тис лічильників. Зараз встановлення приладів обліку здійснюється  у споживачів, які користуються лише газовими плитами.

 До кінця 2020 року компанія має встановити ще 52 тис. лічильників. Фінансування робіт з оснащення населення лічильниками є недостатнім.  У загальній ціні газу на сьогоднішній день на це виділяється близько 2 копійок.

 «Роботи з встановлення індивідуальних лічильників в рамках інвестпрограми виконуються для споживачів газу повністю безкоштовно,  для виконання монтажних робіт виділяється необхідна кількість матеріалів. Однак коли окрім встановлення лічильника газу у квартирі необхідно замінити застарілий газовий кран чи підвідні шланги до газових приладів, їх вартість сплачує власник квартири», - говорить  директор з капітального будівництва АТ «Запоріжгаз» Юрій Заставський.

 Основна проблема, яка виникає в процесі оснащення лічильниками багатоповерхового житлового фонду пов’язана з відсутністю  доступу у газифіковані квартири. Деякі мешканці свідомо відмовляють у доступі для встановлення лічильників, тим самим перешкоджаючи виконанню вимог законодавства України.

 Згідно положень Кодексу ГРМ, у разі відмови від встановлення лічильників фахівці газової компанії зобов'язані скласти Акт про порушення. При цьому важливо розуміти: якщо споживач не забезпечить встановлення лічильника за свої кошти до 1 січня 2021 року, Оператор ГРМ буде зобов'язаний припинити розподіл газу на об'єкт, де не забезпечено комерційний облік енергоресурсу.

 

Джерело: