Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

04.10.2018 / 13:34

Розроблена "Укртрансгазом" платформа добового балансування досі не може повноцінно функціонувати

Майданчик повинен був почати роботу ще 1 жовтня, проте до сьогодні платформа не працює. В ній не реалізована система захисту інформації за допомогою електронного цифрового підпису. Інформаційна платформа вразлива до махінацій і зловживань з обсягами газу, ставить під загрозу захист персональних даних споживачів України, а відтак не може забезпечити повноту, коректність та достовірність обліку, спожитого на ринку газу.
ГТС ГТС ФОТО: 104.ua

Інформаційна платформа "Укртрансгазу" не має сертифікації та державного експертного висновку про криптографічний захист, також відсутній шаблон та інструкція щодо завантаження остаточної алокації щодобових подач та відборів замовника послуг транспортування.

«Наші працівники ще на початку тестування інформаційної платформи добового балансування  від "Укртрансгазу"  виявили недоліки та грубі порушення. Зокрема, на інформаційній платформі відображено змінені та недостовірні дані, які не відповідають фактичним значенням, не співпадає загальна кількість споживачів,  деякі категорії  відсутні, інші - дублюються. І це незважаючи на те, що дані, котрі передавались були зашифровані та захищені електронним цифровим підписом»- говорить комерційний директор ПАТ «Запоріжгаз» Антон Кій.

Дані та функціонал на інформплатформі постійно змінюються та коригуються без будь-яких попереджень та повідомлень. «Запоріжгаз» багато разів  звертався як до НКРЕКП, так і до "Укртрансгазу" і повідомляв про усі недоліки. 

"Запоріжгаз" вже має досвід запуску програми добового балансування для операторів ГРМ. Для повноцінного налаштування програмного продукту необхідний тривалий тестовий період. Згідно Кодексу ГТС він має тривати три місяці. А  повний перехід на добове балансування газу запланований в Україні на 1 грудня, отже часу на тестування майже не залишилось.

Джерело: