Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

21.08.2015 / 16:21

У Запорізькій області споживання газу скоротилося на 12%

За січень-липень 2015 року через скорочення використання газу в Запорізькій області зменшилися й обсяги транспортування газу на 94 млн куб. м в порівнянні з тим же періодом минулого року. Зниження обсягів споживання і транспортування газу пов'язане не тільки з економією цього енергоносія і значним його подорожчанням, але також з падінням обсягів промислового виробництва в регіоні.
Інформація про наявність вільних потужностей для приєднання до газових мереж дозволяє дотримуватись принципу прозорості в питаннях газифікації Інформація про наявність вільних потужностей для приєднання до газових мереж дозволяє дотримуватись принципу прозорості в питаннях газифікації ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

Транспортування природного газу - це основне джерело доходу ПАТ «Запоріжгаз». Зниження обсягів споживання газу призводить до зменшення тарифної виручки, яку отримує підприємство. За рахунок цих коштів «Запоріжгаз» проводить ремонт, модернізацію та реконструкцію газових мереж, а також встановлює лічильники. 

«Внаслідок зниження обсягів транспортування природного газу за підсумками 7 місяців 2015 підприємство отримало виручку на 20,3 млн. грн. менше, ніж передбачено в діючих тарифах, затверджених НКРЕКУ », - сказав перший заступник голови правління «Запоріжгаз» Володимир Глушок. 

Зниження споживання газу на Запоріжжі відзначається вже не перший рік, причому за всіма категоріями споживачів. Зокрема, з початку 2015 року скорочення по бюджетній сфері склало 25,1%, населенню було поставлено газу на 13,6% менше, підприємства теплоенергетики зменшили споживання газу на 10,7%. Зберігається тенденція падіння рівня транспортування природного газу і для промислових підприємств Запорізької області. За підсумками семи місяців поточного року промисловість регіону спожила газу на 10,6% менше. 

Довідка

Основною сферою діяльності ПАТ «Запоріжгаз» є транспортування природного газу. ПАТ «Запоріжгаз» обслуговує більше 10 тис. км газопроводів. Щорічно компанія транспортує близько одного мільярда кубометрів природного газу. Компанія постачає газ майже 500 тис. сім'ям міста та області, 422 промисловим підприємствам. Серед великих клієнтів компанії - Запоріжсталь, Мотор Січ, Запоріжвогнетрив. ПАТ «Запоріжгаз» є великим платником податків Запорізької області, щорічно компанія перераховує до бюджетів різних рівнів понад 109 млн. грн.

 Джерело: