Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

07.08.2017 / 14:46

ПАТ «Запоріжгаз» необхідно в рік близько 5 млн. грн. для вдосконалення роботи служби «104»

ПАТ «Запоріжгаз» щорічно направляє більше 3 млн. грн. на забезпечення роботи аварийної служби газу. Основна сума йде на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, а також запасних частин для парку автомобілів. Щоб удосконалити роботу екстреної служби - закупити нові машини і обладнання щорічно компанії потрібно інвестувати суму на 40% більше.
Кожного дня більше 100 викликів від мешканців міста та області! Кожного дня більше 100 викликів від мешканців міста та області! ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

На сьогодні таких коштів у ПАТ «Запоріжгаз» немає через недостатність тарифу на розподіл газу, затвердженого госрегулятором НКРЕКП. Виходячи з щомісячного аналізу тільки для вдосконалення роботи аварійної служби «104» і обробки викликів споживачів в цілодобовому режимі, компанії необхідно щорічно інвестувати 5 млн. грн., а це на 40% більше від нинішньої суми. Зокрема, ці кошти потрібні для доукомплектування парку новими автомобілями, придбання сучасних приладів з пошуку витоків газу та ін. Наприклад, в планах компанії закупити прилади "Variotec 480ex" вартістю 250 тис. грн., які більш потужні і дозволяють одразу визначити місце витоку на підземному газопроводі, тобто місце найбільшої концентрації газу.

Крім цього, коли купили для роботи екстреної служби «104» нові машини марки Volkswagen Transporte фахівці ПАТ «Запоріжгаз» проаналізували час приїзду до місця виклику. У порівнянні зі старими автомобілями воно скоротилося на 10-15 хвилин. Однак на сьогодні забезпеченість компанії таким транспортом становить всього 70% від необхідної кількості. До того ж, одна машина АДС проїжджає за день більше 100 км, а за рік близько 40 тис. км. Таким чином, навантаження на автомобільний парк дуже велика, тому машини також вимагають постійного технічного облуговування та оновлення.

«Такі показники, як час доїзду машини аварійної служби дуже важливі, адже коли мова йде про аварійні ситуації, на рахунку кожна секунда. Наприклад, тільки за шість місяців цього року на екстрений номер «104» надійшло понад 20 тис. звернень від людей. Найчастіше вони були пов'язані з самовільним втручанням в газову мережу, несправністю обладнання і зневагою правилами безпеки. За результатами опрацьованих викликів фахівці аварійної служби ліквідували майже 19 тисяч витоків газу, попередивши при цьому нещасні випадки », - розповів начальник аварійно-диспетчерської служби Дмитро Добролюбов.

На сьогодні споживачів газу Запорізької області цілодобово обслуговує 21 бригада служби «104» по області. Тільки в червні цього року аварійною службою було зафіксовано понад 3 тисячі заявок на телефон «104», а її фахівці ліквідували 2,9 тис. витоків газу по області.

 

 

Джерело: