Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

10.02.2017 / 10:55

Якість газу в Запорізькій області підтвердили аналізи одразу двох лабораторій

Газотранспортні компанії ПАТ «Укртарнсгаз» та ПАТ «Запоріжгаз» провели публічний аналіз якості природного газу в присутності журналістів. Результати одразу двох лабораторних досліджень підтвердили, що блакитне паливо, яке проходить магістральними газопроводами та потрапляє до розподільної системи відповідає державному стандарту, а його калорійність в середньому становить 8 160 ккал/м.куб.
Перевірка показників  якості газу у Запоріжжі на хроматографі Перевірка показників якості газу у Запоріжжі на хроматографі ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

Під час прес-туру 2 лютого представники ЗМІ та громадськість мали нагоду ознайомитися з маршрутом газового потоку від магістрального газопроводу через розподільні мережі до житлового будинку. Вони змогли переконатися, що газова система Запоріжжя герметична і склад блакитного палива на його шляху до споживача змінити неможливо.

«В газотранспортній системі природній газ транспортується під певним тиском. Тому будь-які сторонні втручання в цей процес неможливі, адже це загрожує аварією. Натомість, так звані припущення про додавання чи то повітря, чи азоту є абсурдними. У складі палива справді присутня об'ємна частка кисню, але за стандартом вона не перевищує 1%. При збільшенні цього показника, утворюється вибухонебезпечна суміш. Якщо ж говорити про азот, то його ціна взагалі втричі дорожча від газу», - розповів головний інженер ПАТ «Запоріжгаз» Віталій Нестеренко.

Щоб розвіяти міфи про можливе розбавляння газу та наочно підтвердити його якість, представники газотранспортних компаній Запорізької області провели публічний аналіз. В присутності журналістів проби газу відібрали на двох об’єктах: газорозподільній станції, від якої газ з магістралі надходить до області та газорозподільних пунктах, що регулюють потік газу в різних районах міста. Спеціальні балони з пробами були доставлені в сертифіковані лабораторії, де на хроматографах визначається склад блакитного палива. В процесі аналізу, з допомогою комп’ютерної програми, інформація в автоматичному режимі виводиться на монітор. Це виключає можливість впливу на результати дослідження, адже лаборант може лише спостерігати за його ходом.

«Аналіз показав, що склад газу, відібраний на магістралі та з розподільної мережі однаковий, а його калорійність на 8% вища, ніж це передбачено державним стандартом. Це головний показник якості газу, від якого залежить кількість тепла, що виділяється при спаленні одного кубометра. Впродовж року калорійність палива може в незначній мірі коливатися, адже в систему газ поступає з різних джерел, однак вона не  буде меншою державного стандарту», - пояснив Віталій Нестеренко.

Він додав, що якість газу постійно моніториться на різних етапах його транспортування до споживача, отже в мережу просто не допускається паливо з показниками нижчими вимог чинного ГОСТу. Тому, щоб в майбутньому у споживачів не виникали сумніви щодо якості природного газу, необхідно просто привести його систему постачання до європейського зразка. Тобто, коли розрахунок газу здійснюється не за його кількістю, а за показниками якості – теплотою згорання. Відповідне рішення уже прийняв державний орган Національна комісія, що регулює сферу енергетики та компослуг. Своєю постановою від 20 січня 2017 року «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП про введення на ринку природного газу використання одиниць енергії» вона зобов’язала разом з обсягами спожитого палива вказувати у рахунках за газ кількість використаного ресурсу в енергетичних одиницях.

Довідка: ПАТ «Запоріжгаз» - забезпечує природним газом споживачів в місті Запоріжжя і області (крім м Мелітополь). Підприємство обслуговує 422 промислових підприємства, більше 3 тис. jб'єктів комунально-побутової сфери. Споживачами компанії є близько 500 тис. cімей м.Запоріжжя та області. ПАТ «Запоріжгаз» є великим платником податків, щорічно компанія перераховує до бюджетів різних рівнів більше 109,1 млн. грн.

 

Джерело: