Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

01.06.2018 / 15:03

Фахівці "Запоріжгазу" проведуть діагностику понад 9 тис. км газопроводів в 2018 році

З початку року проведено діагностику 2 400 км газопроводів, на яких виявлено понад 500 пошкоджень і десятки витоків.
Фахівці ПАТ "Запоріжгаз" діагностують підземний газопровід Фахівці ПАТ "Запоріжгаз" діагностують підземний газопровід ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

В ході обстеження газових мереж Запорізької області фахівці групи комплексно-приладового обстеження і діагностики газопроводів (КПО) ПАТ «Запоріжгаз» виявили 610 пошкоджень ізоляційного покриття. Компанія відновить його на газопроводах загальною протяжністю понад 1,2 км. Так само в ході обстеження було виявлено 52 витоки газу на підземних газопроводах і більше 4 050 витоків на надземних.

Діагностика та усунення витоків на цих ділянках знизило втрати природного газу в мережах і забезпечило безаварійну і безперебійну доставку газу більше 1,5 тис. домогосподарств регіону.

«Нещодавно фахівці «Запоріжгазу» виявили боєприпас часів Другої світової війни на осі підземного газопроводу високого тиску. Наслідки вибуху снаряда могли спричинити за собою колосальні витрати підприємства на відновлення газопроводу, і найважливіше, втрату не одного людського життя. Завдяки своєчасній діагностиці цього газопроводу вдалося уникнути важких наслідків », - каже головний інженер" Запоріжгазу "Віталій Нестеренко.

Більш старі мережі вимагають великих витрат. Наприклад, мережі, яким вже понад 40 років, необхідно обстежувати щороку. Таких в Запорізькій області нараховується понад 3 тис км. Підземні мережі старше 25 років потрібно перевіряти за допомогою приладів кожні 3 роки. Траса газопроводу обстежується пішки із застосуванням спеціального обладнання та приладів.

Найбільший обсяг робіт проводиться в міжопалювальний сезон. Так, протягом травня-вересня фахівці групи КПО обстежують ще понад 5,5 тис. км газових мереж, що становить 65% від загальної кількості газорозподільної системи Запорізького регіону.

У 2017 році при обстеженні 6 265 км газопроводів було виявлено 3,3 тис пошкоджень ізоляції, 13,5 тис витоків на надземних газопроводах і 66 - на підземних. Всього в Запорізькому регіоні більше 9 тис. км, з них 60% газопроводів виготовлені зі сталі і прокладені під землею.

Джерело: