Контакт-центр (0612) 808-104
 
Контакт-центр (0612) 808-104

Новини

04.04.2018 / 16:56

2017 рік " Запоріжгаз" завершив зі збитком у 446 млн. грн.

Виручка компанії "Запоріжгаз" за минулий рік становила 2,4 млрд. грн. Через неповні розрахунки споживачів та занижений НКРЕКП тариф на розподіл газу видатки компанії перевищили виручку на 445,9 млн. грн.
Закупка спеціального обладнання для пошуку витоків на підземних газопроводах- одна зі статей витрат компанії Закупка спеціального обладнання для пошуку витоків на підземних газопроводах- одна зі статей витрат компанії ФОТО: ПАТ "Запоріжгаз"

Через невідповідність тарифу, встановленого НКРЕКП, економічно-обґрунтованим витратам, формування резервів під неповні розрахунки споживачів міста Запоріжжя та Запорізької області за отримані послуги, видатки ПАТ «Запоріжгаз» перевищили коонсолідований дохід. Це призвело до отримання збитку в розмірі 445,9 млн. грн. За підсумками 2017 року консолідована виручка газорозподільної компанії ПАТ «Запоріжгаз» склала 2,4 млрд. грн.

 Вагомою причиною фінансових втрат є невиправдано занижена тарифна виручка компанії за розподіл природного газу, яка не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. Наприклад, розрахунком діючого тарифу передбачено, що "Запоріжгаз" закупатиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною  6133, 60 грн./тис. куб. м. Але середня ціна природного газу з урахуванням послуг магістрального транспортування, в минулому році становила 8327, 20 грн./тис. куб.

 В діючому тарифі "Запоріжгазу" на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 174, 2 млн. грн., а вартість закупівлі газу склала 236,5 млн. грн. З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають  52,5 % від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу у розрахунку діючого тарифу стала головною причиною отримання збитків.

 За 2017 рік зросли інші статті витрат, пов’язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість паливно-мастильних матеріалів, необхідних для роботи служб "Запоріжгазу" у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла більше ніж на 33%.

 Складна фінансова ситуація позначилась і на рівні оплати праці на підприємстві. За підсумками минулого року, середня заробітна плата працівників ПАТ "Запоріжгаз" на 30 % менше, ніж середня зарплата по промисловості і в десятки разів нижча за середню зарплату співробітника НАК "Нафтогаз України".

 "Запоріжгаз" неодноразово звертався до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії.  В березні поточного року "Запоріжгаз" з додержанням всіх процедур вчергове подав до НКРЕКП обґрунтування нового тарифу. Він розроблений згідно Тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, яка діятиме до 31 березня 2019 року.

 

Джерело: